İlk Beynəlxalq She’s Next Hakatonuna 3 oktyabrda onlayn şəkildə hamıya açıq Böyük Final ilə yekun vurulacaq
Bakı, 1 oktyabr 2025 — Rəqəmsal ödəmələrdə dünya lideri olan Visa, tərəfdaşı Reinvantage ilə birlikdə ilk Beynəlxalq She’s Next Hakatonunun onlayn keçiriləcək Böyük Finalının 3 oktyabr tarixində baş tutacağını elan edir.
Visa tərəfindən dəstəklənən qlobal She’s Next təşəbbüsü çərçivəsində təşkil olunan hakaton, Şərqi və Cənub-Şərqi Avropa, Mərkəzi Asiya və Qafqazdakı qadın sahibkarları gələcəyin biznes problemlərinin həlli sahəsində gücləndirmək məqsədilə yaradılıb. Keçən ay ərzində 17 ölkədən iştirakçılar sənaye ekspertləri tərəfindən keçirilən interaktiv vebinarlarda iştirak edərək vacib sahibkarlıq bacarıqları əldə etdilər.
Bu qrupdan 10 qadın rəhbərlik etdiyi komanda təcrübəli mentorların rəhbərliyi altında biznes ideyalarını inkişaf etdirərək hakaton mərhələsinə keçdi. Onlar hazırda layihələrini Böyük Finalda peşəkar münsiflər heyətinə təqdim etməyə hazırdırlar.
Qaliblər ümumi maliyyə fondu 20 000 ABŞ dolları olan üç kateqoriyada mükafatlandırılacaq:
- Əsas qalib – 10 000 ABŞ dolları
- Ən innovativ qalib – 5 000 ABŞ dolları
- Ən sosial səmərəli qalib – 5 000 ABŞ dolları
Böyük Finalda qadınların rəhbərlik etdiyi innovasiyaları diqqət mərkəzində saxlamaq üçün hazırlanmış və liderliklə bağlı çətin anlayışları unikal və düşündürücü suallar ətrafında qurulmuş dinamik tədbirdə uğurlu sahibkarlar, düşüncə liderləri və Visa rəhbərləri bir araya gələcək. Proqrama daxildir:
- Final komandalarının təqdimatları
- Qadınların liderliyi və qadınların rəhbərlik etdiyi icmaların gücünə dair panel müzakirələri: iş yerlərini inklüzivliyi təmin edəcək şəkildə qurmaq, uğurla bağlı köhnə mifləri aşmaq və yerli əməkdaşlığın gücünü açmaq yolları
- Qadın sahibkarların əsas problemlərinə həsr olunmuş səmimi söhbətlər: maliyyələşmə, psixi sağlamlığı qorumaq və tükənmişliyin aradan qaldırılması, habelə karyera, ailə və mədəni gözləntilərin tarazlaşdırılması.
- Hədiyyəli biznes viktorinası
- Qaliblərin mükafatlandırılması mərasimi
"She's Next Hakatonu qadınların yaradıcı gücünün əsl sübutudur. 17 ölkədən 1750-dən çox qadın sahibkar öz bacarıqlarını təkmilləşdirmək və daim dəyişən mühitdə inkişaf etmək üçün lazım olan bilikləri əldə etmək məqsədilə proqrama qoşulub. İndi 10 diqqətəlayiq komanda Böyük Finalda layihələrini nümayiş etdirməyə hazırlaşır” deyə Visa-nın baş vitse-prezidenti, Şərqi və Cənub-Şərqi Avropa, Mərkəzi Asiya və Qafqaz üzrə regional meneceri Kristina Doroş bildirib. "Oktyabrın 3-də bölgəmizdəki qadın sahibkarların yaradıcılığını, dözümlülüyünü və vizyonunu qeyd etmək üçün keçiriləcək tədbirdə digər tanınmış beynəlxalq qadın liderlərlə birlikdə iş yerlərində qadınların inkişafını təmin edən mühitlər haqqında dialoqa qoşulmağı səbirsizliklə gözləyirəm."
“Reinvantage regionun hər yerindən qadın liderləri bir araya gətirməklə hakatona ev sahibliyi etməkdən qürur duyur. Böyük Final kimi anlar bizə göstərir ki, insanlara inkişaf etmək üçün imkan yaradıldıqda, onların təsiri həmin məkanla məhdudlaşmır," – Reinvantage şirkətinin Baş Yenidənkəşf direktoru Endryu Vrobel dedi.
Tədbir bütün iştirakçılar üçün açıqdır və öncədən qeydiyyatdan tələb olunmur. Qadın liderliyinin gələcəyinə şahidlik etmək, yeni ideyalarla tanış olmaq və güclü sahibkarlıq icmasının bir hissəsi olmaq üçün oktyabrın 3-ü, saat 10:00-dan 15:30-a qədər (CEST) canlı yayıma qoşulun. Qoşulmaq üçün keçid linki hakatonun əsas səhifəsində verilib: https://shesnext.emergingeurope.org/hackathon2025/.
Reinvantage, insanlara və təşkilatlara dəyişiklikləri qabaqcadan proqnozlaşdırmağa, aktuallığını qorumağa və gələcəyi dizayn etməyə kömək edən strateji yenidənkəşf şirkətidir. O, düşüncə tərzindən tutmuş strategiyaya qədər hər səviyyədə yenidənkəşfi dəstəkləmək üçün uyğunlaşdırılmış məsləhətləri gələcəyə hesablanmış təhlillərlə birləşdirir. Reinvantage həmçinin regionda innovasiyalara və davamlı inkişafa yönəlmiş uzunmüddətli proqram olan Emerging Europe-u idarə edir. Emerging Europe təşəbbüsü ilə Reinvantage She’s Next platformasını gücləndirir. Bu inteqrə edilmiş model hər bir proqramın, tərəfdaşlığın və ya təşəbbüsün real dünya aktuallığına və uzunmüddətli təsirə əsaslanmasını təmin edir. Ətraflı məlumat: reinvantage.org

Первый международный хакатон She’s Next завершится 3 октября публичным онлайн-гранд-финалом
Баку, 1 октября, 2025 — Мировой лидер в области цифровых платежей – Visa совместно с партнером Reinvantage объявляет о проведении Гранд-финала первого международного хакатона She’s Next, который пройдет онлайн 3 октября.
Хакатон организован в рамках глобальной инициативы She’s Next Empowered by Visa и призван помочь женщинам-предпринимателям из Восточной и Юго-Восточной Европы, Центральной Азии и Кавказа справляться с бизнес-задачами завтрашнего дня. В течение последнего месяца участницы из 17 стран проходили интерактивные вебинары под руководством отраслевых экспертов, приобретая важные предпринимательские навыки.
10 команд, возглавляемых женщинами, прошли все на этап хакатона, разрабатывая свои бизнес-идеи при поддержке опытных наставников. Теперь они готовы представить свои проекты профессиональному жюри на Гранд-финале.
Победители будут определены в трех категориях с общим призовым фондом в 20 000 долларов США:
- Главный победитель — 10 000 долларов
- Самая инновационная идея — 5 000 долларов
- Лучший социальный эффект — 5 000 долларов
Гранд-финал соберет успешных предпринимателей, лидеров общественного мнения и руководителей Visa на динамичном мероприятии, посвященном инновациям в сфере женского предпринимательства и переосмыслении лидерства. Программа включает:
- Питч-презентации команд-финалистов.
- Панельные дискуссии о женском лидерстве и силе женских сообществ: как перестроить работу для обеспечения инклюзии, преодолеть устаревшие мифы об успехе и раскрыть потенциал сотрудничества «снизу вверх».
- Открытые беседы о ключевых проблемах женщин-предпринимателей, включая доступ к финансированию, сохранение психического здоровья и преодоление выгорания, а также поиск баланса между карьерой, семьей и культурными ожиданиями.
- Бизнес-викторину с призами.
- Церемонию награждения победителей.
«Хакатон She’s Next — это подлинное свидетельство творческой силы женщин. Более 1750 предпринимательниц из 17 стран приняли участие в программе, чтобы отточить свои навыки и приобрести знания, необходимые для достижения успеха в постоянно меняющемся мире. Теперь 10 выдающихся команд готовятся продемонстрировать свои проекты на Гранд-финале. Я с нетерпением жду возможности принять участие в диалоге о развитии бизнеса и увидеть всех в прямом эфире 3 октября», — сказала Кристина Дорош, старший вице-президент, региональный менеджер Visa в Украине, Грузии, СНГ и Юго-Восточной Европе.
«Reinvantage гордится проведением хакатона, объединившего женщин-лидеров со всего региона. Такие мероприятия, как этот Гранд-финал, показывают нам, что когда у людей есть пространство для роста, их влияние выходит далеко за пределы помещения», — отметил Эндрю Вробель, Директор по стратегическому развитию, Reinvantage.
Мероприятие открыто для всех и не требует предварительной регистрации. Присоединяйтесь к прямой трансляции 3 октября с 10:00 до 15:30 по центральноевропейскому летнему времени, чтобы увидеть будущее женского лидерства, открыть новые идеи и стать частью мощного предпринимательского сообщества. Ссылка для подключения доступна на странице хакатона: https://shesnext.emergingeurope.org/hackathon2025/.
Информация о Reinvantage
Reinvantage — это компания, специализирующаяся на стратегической реонформации, которая помогает людям и организациям предвидеть изменения, сохранять актуальность и проектировать будущее. Компания сочетает индивидуальные консультации с прогнозной аналитикой, поддерживая процессы преобразования на всех уровнях — от мышления до стратегии. Reinvantage также управляет инициативой «Emerging Europe» - долгосрочной программой, ориентированной на инновации и устойчивый рост в регионе. В рамках инициативы «Emerging Europe» Reinvantage развивает платформу «She’s Next». Такая интегрированная модель гарантирует реальную актуальность и долгосрочный эффект каждой программы, партнерства или инициативы. Подробнее на сайте: reinvantage.org