Kristina Doroş Azərbaycanı və 16 digər ölkəni daxil edən Visa-nın regional bölməsinə rəhbər təyin olundu
Rəqəmsal ödəmələrdə dünya lideri olan Visa şirkəti Ukrayna, Gürcüstan, MDB və Cənubi-Şərqi Avropa (CŞA) ölkələri bazarlarında yeni təyinatı elan etdi
BAKI, 5 mart 2024 — Visa, 17 ölkəni əhatə edən böyük region üzrə Baş vitse-prezident və Regional menecer vəzifələrinə xanım Kristina Doroşu təyin etdi. X-m Doroş, şirkətin Mərkəzi Asiya və Azərbaycanda biznes fəaliyyətini istiqamətləndirməyə davam etməklə yanaşı, Cənubi və Şərqi Avropa, Qafqaz, Ukrayna və Moldova regionunda Visa-nın fəaliyyəti və strateji inkişafına cavabdeh olacaq.
Kristina Doroşun dünyanın aparıcı maliyyə müəssisələrində 20 ildən çox iş təcrübəsi var. 2016 ildə Visa-ya qoşularaq o, əsas (debit, kredit və premium) kart məhsulları, sədaqət proqramlarının işlənilməsi, rəqəmsal həllər və ödəyici təşəbbüsü ilə ödənişlər (push payments) istiqamətlərini əhatə edən regional komandaya rəhbərlik etməyə başladı.
Yeni təyinatı şərh edərək, Visa-nın Mərkəzi və Şərqi Avropa – Yaxın Şərq – Afrika (CEMEA) regionu üzrə prezidenti Əndryu Torre bunları söylədi: “Kristinanı Ukrayna, Gürcüstan, MDB və CŞA ölkələri regionunun yeni başçısı qismində salamlamağa çox şadıq! 20 ildən artıq maliyyə sektoru təcrübəsinə, o cümlədən Visa-da 9 illik iş stajına malik Kristinanın zəngin liderlik səriştəsi ödəmələrdə innovasiyaları sürətləndirməyə kömək edəcək. İnanılmaz tərəqqi və olduqca geniş imkanlarla səciyyələnən hazırkı dövrdə Krisitina, iddialı yerli komandalarımızla birgə, bazarın böyüməsinə və strateji dövlət və özəl tərəfdaşlıqların inkişafına doğru təsirli irəliləyişlərə imza atacaq.”
Visa biznes əməliyyatları üçün böyük məsuliyyəti qəbul edərək, daha geniş miqyasda müştəri və tərəfdaşlarımızla sıx işbirliyi qurmağa, regionda yenilikçi ödəmə həllərinin sayını artırmağa və Visa-nın innovativ şəbəkəsi vasitəsilə sürətli, təhlükəsiz və rahat pul hərəkətini təmin etməyə səy göstərəcəm”, – deyərək Kristina Doroş, Visa-nın Ukrayna, Gürcüstan, MDB və CŞA regionunda baş vitse-prezidenti və regional meneceri qeyd etdi.

Кристина Дорош возглавила региональное подразделение Visa, включающее Азербайджан и еще 16 стран
Visa, глобальный лидер в области цифровых платежей, объявила о новом назначении на рынках Украины, Грузии, стран СНГ и Юго-Восточной Европы.
БАКУ, 5 марта 2024 года — Компания Visa назначила Кристину Дорош старшим вице-президентом, региональным менеджером Visa в 17 странах. Дорош будет руководить операционной деятельностью и определять стратегию Visa в Юго-Восточной Европе, странах Кавказа, Украине и Молдове, а также продолжит управлять бизнесом компании в Центральной Азии и Азербайджане.
У Кристины Дорош более 20 лет опыта работы в ведущих финансовых учреждениях. К Visa она присоединилась в 2016 году, возглавив региональное подразделение продуктов, отвечающее за ключевые карточные продукты Visa (дебетовые, кредитные и премиальные), разработку платформ лояльности, цифровые решения и push-платежи. Кристина также обладает обширным управленческим опытом в Центральной Азии и на Кавказе.
«Мы рады объявить Кристину новым руководителем региона Украины, Грузии, стран СНГ и Юго-Восточной Европы. Имея более двадцати лет опыта в финансовой отрасли, включая девять лет работы в Visa, Кристина как опытный лидер будет содействовать дальнейшему внедрению платежных инноваций. Работая совместно с амбициозными местными командами, Кристина продолжит развивать рынки и стратегические партнерства с представителями государственного и частного секторов в нынешнее время колоссального прогресса и широких возможностей», — заявил Эндрю Торре (Andrew Torre) региональный президент Visa в регионе Центральной и Восточной Европы, Ближнего Востока и Африки (CEMEA).
«Принимая большую ответственность за бизнес-операции Visa, я стремлюсь теснее и шире сотрудничать с нашими клиентами и партнерами, предлагая еще больше инновационных платежных решений в регионе и продолжая обеспечивать быстрое, безопасное и легкое движение денег через инновационную сеть Visa», — сообщила Кристина Дорош, старший вице-президент, региональный менеджер Visa в Украине, Грузии, странах СНГ и Юго-Восточной Европы.