Bakı, 12 iyun 2025 – Kanada, Meksika və ABŞ-da baş tutacaq FIFA 2026 Dünya Kubokuna™ düz bir il qalınca, dünyanın rəqəmsal ödəmələr lideri və futbolun uzunmüddətli dəstəkləyici Visa şirkəti bu gün elan etdi ki, futbolun ən parlaq gənc ulduzlarından biri Lamin Yamal onun həmin yarışdakı qlobal elçisi olacaq.
Bu əlamətdar hadisəni qeyd etmək və futbol tarixində ən böyük FIFA Dünya Kubokuna™ aparan yolda futbolsevərlərə unudulmaz anlar yaşatmaq arzusu ilə Visa, öz kart sahibləri üçün Lamin Yamal ilə Barselonada canlı görüşmək və avtoqraflı əşyalar əldə etmək kimi eksklüziv fürsətlər təqdim edəcək.
“Lamin – cəsarətli, coşqun, bol istedadlı – futbolun gələcəyini təmsil edir”, – deyərək Visa-nın Mərkəzi və Şərqi Avropa – Yaxın Şərq – Afrika regionu üzrə baş marketinq direktoru Tarek Abdalla söylədi. – “Visa-da biz idmanın gücündən yararlanaraq, azarkeşlərlə daima sıx bağlantılar qurmağa çalışırıq. Visa-nın FIFA Dünya Kuboku 2026™ ambassadoru kimi, Lamin dünya üzrə milyonlarla futbolsevəri ilhamlandıracaq, gözəl oyunun könlünü və ehtirasını təcəssüm edəcək”.
Yamal inanılmaz oyunu və rekordları ilə bütün futbol dünyasını valeh edib. Futbol meydanındakı ustalığı, sürəti və iti baxışı onu əsil qlobal ulduza və oyunun gələcəyinin rəmzinə çevirib. Visa ilə tərəfdaşlıq barədə fikirlərini bildirərək, Lamin Yamal qeyd etdi: “Futbol sadəcə oyun deyil – o, insanlara sevinc bəxş edir, onları bir araya gətirir. Visa ilə birlikdə bu ehtirası paylaşmaq və insanları ruhlandırmaqdan qürur duyuram.”
FIFA-nın ödəmə texnologiyaları üzrə rəsmi tərəfdaşı kimi Visa, futbolun qüdrətindən faydalanaraq məhəlli proqramlardan qlobal turnirlərədək bütün dünyada əlçatanlıq və inklüzivliyin artımına təkan verir. İnnovativ təcrübələr, idmançılarla tərəfdaşlıqlar və kart sahibləri üçün müstəsna üstünlüklər vasitəsilə Visa azarkeşlər və oyunçular üçün imkanları daima genişləndirərək futbolun gələcəyinə yeni mənalar verir.

Звезда футбола Ламин Ямаль станет глобальным амбассадором Visa на чемпионате мира по футболу FIFA 2026™
Баку, 12 июня 2025 года — Ровно за год до начала чемпионата мира по футболу FIFA 2026™, который пройдет в Канаде, Мексике и США, Visa (NYSE: V), мировой лидер в сфере цифровых платежей и давний партнер мирового футбола, объявила, что Ламин Ямаль, одна из самых ярких восходящих звезд этого вида спорта, станет глобальным амбассадором компании во время турнира.
Чтобы отметить это событие и подогреть интерес к самому масштабному чемпионату мира по футболу FIFA™ в истории, Visa предоставит держателям карт эксклюзивные фанатские впечатления, включая возможность лично встретиться с Ламином Ямалем в Барселоне и получить сувениры с его автографом в преддверии чемпионата мира по футболу FIFA 2026™.
«Ламин олицетворяет будущее футбола — смелое, захватывающее и с огромным потенциалом, — прокомментировал Тарек Абдалла (Tarek Abdalla), директор по маркетингу Visa в регионе Центральной и Восточной Европы, Ближнего Востока и Африки (СЕМЕА). — Visa постоянно ищет новые способы укрепить связь с болельщиками через спорт. Как амбассадор Visa на чемпионате мира по футболу FIFA™, Ламин воплотит дух и страсть прекрасной игры, вдохновляя миллионы болельщиков по всему миру».
Ямаль заворожил футбольный мир, побив несколько рекордов, а его мастерство, скорость и стратегия на поле сделали его мировой звездой и символом того, как развивается этот вид спорта. Комментируя партнерство, Ламин Ямаль заявил: «Футбол — это больше, чем игра, это источник радости, объединяющий людей по всему миру. Я горжусь партнерством с Visa, которое позволит мне разделить эту страсть и вдохновить людей благодаря спорту».
Как официальный партнер FIFA по платежным технологиям, Visa использует футбол для продвижения инклюзивности и доступа по всему миру — от локальных инициатив до глобальных площадок. Благодаря инновационным впечатлениям, партнерству со спортсменами и эксклюзивным преимуществам для держателей карт Visa продолжает предлагать болельщикам и игрокам новые возможности, переосмысливая будущее игры.