Tariq Abdulla Visa-nın Azərbaycanı daxil edən Mərkəzi və Şərqi Avropa – Yaxın Şərq – Afrika bölgəsi üzrə yeni marketinq direktoru təyin olundu
Azərbaycan, 18 may 2023 – Bu gün Visa Tariq Abdulla baş vitse-prezident və Mərkəzi və Şərqi Avropa – Yaxın Şərq – Afrika (CEMEA) regionu üzrə marketinq direktoru vəzifəsinə təyin olunmasını rəsmən elan etdi. CEMEA regionuna Azərbaycan da daxildi. Tariq Abdulla artıq 2 maydan etibarən bu vəzifəni icra edir.
Visa-nın qlobal marketinq direktoru Frənk Kuperin rəhbərliyi altında Tariq Abdulla Visa-nın Dubaydakı (BƏƏ) regional ofisində çalışaraq, CEMEA regionunda əhatə dairəmizi genişləndirməyə, məhsul, xidmət və həllərimizə tələbatı təşviq etməyə, müxtəlif kampaniyalar və təbliğat fəaliyyətləri vasitəsilə məqsədlərimizi yaxınlaşdırmağa, eləcə qlobal sponsorluq təşəbbüsləri yolu ilə dəyərlərimizi gücləndirməyə kömək edəcək.
“Tariq bizə maraqlı dövrdə qoşulur. Keçmişdə müştərilər heç vaxt Visa ilə bir brend və xidmət təchizatçısı kimi bu qədər sıx əlaqədə deyildilər. İndi Visa onlar üçün gündəlik həyatda və biznesdə daima yeni imkanlar yaradır və onları genişləndirir,” - Visa-nın Mərkəzi və Şərqi Avropa – Yaxın Şərq – Afrika üzrə regional prezidenti Əndryu Torre qeyd etdi.
Tariq 20 ildən artıq bir müddətdə topladığı zəngin təcrübəni Visa-ya gətitir. Öncədən o, Yaxın Şərq – Afrika – Cənubi Asiya regionunda TikTok-un baş meneceri vəzifəsində çalışaraq, 9 regional ofisdə müvafiq komandalara rəhbərlik edib, kontent strategiyası, marketinq və tərəfdaşlıqların məharətli kombinasiyası vasitəsilə istifadəçilərin və mənfəətliliyin artmasına, platformanın uğurlu kommersiyalaşmasına nail oldu.
Bundan əvvəl Tariq 10 il ərzində Google şirkətində müxtəlif vəzifələrdə, ən son regional marketinq direktoru vəzifəsində çalışıb, Avropa, Yaxın Şərq və Afrikanın inkişaf edən bazarlarda marketinq komandalarına rəhbərlik edib.
“Rəqəmsal ödəmələrdə dünya lideri və ən etibarlı brendlərdən biri olan Visa-ya qoşulmağıma çox sevinirəm, – Tariq təyin olunduqda söylədi. – Visa-nın məramını – ödəmələrin edilməsi və qəbulu üçün ən mükəmməl bir vasitəyə çevrilərək bütün insanların rifahına töhfə etmək – həyata keçirmək naminə işləmək imkanını səbirsizliklə gözləyirəm.”
Tariq Böyük Britaniyanın Şeffild biznes məktəbindən biznes inzabatçılığı magistri dərəcəsini, Beynəlxalq reklam assosiasiyasının əlavə təhsil diplomunu almazdan öncə Qahirədə Amerika universitetinin fərqləndirmə ilə bakalavr dərəcəsi ilə bitirib. Evlidir, iki övladı var. Mütaliə və səyahət etməyi xoşlayır, avtomobil idmanının həvəskarıdır.

Тарек Абдалла назначен новым маркетинговым директором Visa в регионе Центральной и Восточной Европы, Ближнего Востока и Африки, который включает Азербайджан
Азербайджан, 18 мая 2023 – Сегодня Visa объявила о назначении Тарека Абдаллы старшим вице-президентом и маркетинговым директором в странах Центральной и Восточной Европы, Ближнего Востока и Африки (CEMEA), куда входит Азербайджан. Он вступил в должность 2 мая.
Под началом Фрэнка Купера III, глобального маркетингового директора Visa, Тарек будет работать в региональном хабе Visa в Дубае (ОАЭ), помогая компании расширять присутствие в регионе CEMEA, стимулируя спрос на наши продукты, услуги и решения, продвигая цель Visa посредством различных кампаний и активностей, а также преумножая ценности через наши глобальные спонсорские инициативы.
«Тарек присоединился к нам в интересное время. Никогда раньше клиенты не поддерживали таких тесных связей с Visa как с брендом и поставщиком основных услуг, который одновременно создает и расширяет для них возможности в повседневной жизни и бизнесе», — поделился Эндрю Торре, региональный президент Visa в странах Центральной и Восточной Европы, Ближнего Востока и Африки.
Тарек привносит в Visa свой богатый опыт в отрасли, накопленный за более чем два десятилетия. Ранее он работал генеральным менеджером TikTok в регионе Ближнего Востока, Африки и Южной Азии, успешно руководя командами в девяти региональных офисах и обеспечивая прирост пользователей, прибыльность и достижение целей коммерциализации платформы путём умелого сочетания контент-стратегии, маркетинга и партнерств.
До этого Тарек десять лет проработал в Google, дослужившись до должности регионального маркетингового директора и руководя маркетинговыми командами на развивающихся рынках Европы, Ближнего Востока и Африки.
«Я очень рад присоединиться к Visa, мировому лидеру в области цифровых платежей и одному из самых надежных брендов, — прокомментировал Тарек. — Я с нетерпением жду того, чтобы воплотить цель Visa в жизнь — создать возможности для процветания всех людей по всему миру, став лучшим способом оплаты и приема платежей».
Тарек имеет степень MBA Шеффилдской бизнес-школы, диплом о дополнительном образовании Международной рекламной ассоциации и степень бакалавра с отличием Американского университета в Каире. Тарек женат, у него двое детей. Он увлекается чтением и путешествиями и фанат автоспорта.